Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski dhe Ahmeti dakordohen për zgjedhjet e parakohshme

Gruevski dhe Ahmeti dakordohen për zgjedhjet e parakohshme

22 shkurt-
Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe ai i BDI-së, Ali Ahmeti janë takuar mbrëmë në Qeveri, ku jozyrtarisht bëhet e ditur se ata janë dakorduar për të shkuar në zgjedhje të parakohshme, pas kërkesave të vazhdueshme të opozitës

VMRO-DPMNE dhe BDI janë dakorduar për të shkuar në zgjedhje të parakohshme pas një takimi mbrëmë midis liderëve të këtyre partive.

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe ai i BDI-së, Ali Ahmeti janë takuar mbrëmë në Qeveri, ku jozyrtarisht bëhet e ditur se ata janë dakorduar për të shkuar në zgjedhje të parakohshme, pas kërkesave të vazhdueshme të opozitës.

Një burim qeveritar ka theksuar për televizionin Koha se Ahmeti dhe Gruevski janë marrë vesh për mënyrën e shpërndarjes së Parlamentit dhe dakordimin për të kryer procedurat rreth zgjedhjeve, gjegjësisht miratimin e ndryshimeve të Kodit zgjedhor dhe shqyrtimin e kërkesave të opozitës.

Dy partitë sot pritet të konfirmojnë qëndrimet zyrtare lidhur me zgjedhjet e parakohshme, pasi që kryesitë e tyre mbrëmë kanë diskutuar deri vonë lidhur me këtë çështje

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *