Home / Sport / Milani kundër Chievos me fanellë festive

Milani kundër Chievos me fanellë festive

Skuadra e Milanit në takimin me Chievon do të luajë me fanela speciale që do bartin nënshkrimin e Berlusconit, për të kujtuar “martesën” midis kryeministrit italian dhe Milanit që zgjat 25 vjet, më saktësisht që nga 20 shkurti i 1986-ës.

Një fanellë me autografin e Silvio Berlusconit, për të festuar 25-vjetorin e presidentit në krye të Milanit, do të vishet të dielën pasdite nga kuqezinjtë në Verona, në ndeshjen e Serisë A ndaj Chievos.

E githa kjo për të kujtuar “martesën” midis kryeministrit italian dhe Milanit që zgjat 25 vjet, më saktësisht që nga 20 shkurti i 1986-ës.

Me në krye Berlusconin, Milani ka fituar 5 Liga Kampionesh, 7 kampionate italiane, 3 botërorë për klube (Kupa Interkontinentale e vjetër), 1 Kupë Italie, 5 Superkupa Europiane dhe 5 Superkupa Italiane.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *