Home / Sport / Montella debuton me fitore tek Roma

Montella debuton me fitore tek Roma

Vincenco Montella debutoi me fitoren në stolin e Romës, e cila mposhti 1-0 Bolonjën, në një ndeshje të prapambetur të Serisë A, e përfunduar disa minuta më parë.

Mesfushori Daniele de Rossi realizoi golin e fitores, në minutën e fundit të pjesës së parë, ndërsa bëri përshtypje lënia në stol e kapitenit Francesco Totti.

Me këtë fitore, Roma ngjitet në vendin e gjashtë, një pikë përpara Juventusit dhe pozicionohet gjashtë pikë nga Lacio i vendit të katërt, pozicionit të fundit që të kualifikon në Champions League.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *