Home / Lajme / Maqedoni / Ndarje në BDI për zgjedhjet e parakohshme

Ndarje në BDI për zgjedhjet e parakohshme

3 shkurt-
Një pjesë e anëtarëve të lartë të kësaj partie kanë kërkuar që të shkohet në zgjedhje për shkak të pozicioneve të dobësuara dhe obstruksioneve nga VMRO-DPMNE brenda Qeverisë, mirëpo kreu më i ngushtë partiak i prirë nga Ali Ahmeti kanë vendosur që të mos mbështet propozimi për zgjedhje të parakohshme

DI ka vendosur kundër braktisjes së Qeverisë dhe kundër zgjedhjeve të parakohshme në mbledhjen e zhvilluar mbrëmë të kryesisë së ngushtë.

Një pjesë e anëtarëve të lartë të kësaj partie kanë kërkuar që të shkohet në zgjedhje për shkak të pozicioneve të dobësuara dhe obstruksioneve nga VMRO-DPMNE brenda Qeverisë, mirëpo kreu më i ngushtë partiak i prirë nga Ali Ahmeti kanë vendosur që të mos mbështet propozimi për zgjedhje të parakohshme, bëjnë të ditur burime partiake për agjencinë e lajmeve INA.

Sekretari i përgjithshëm i kësaj partie, Abdylaqim Ademi para këtij takimi deklaroi se zgjedhjet e parakohshme nuk janë në interes të vendit dhe të qytetarëve.

“Nëse nisemi nga interesi partiak i ngushtë i BDI-së, ne jemi për të pasur zgjedhje, mirëpo ne themi edhe njëherë që paraprakisht duhet të zgjidhen ca çështje madhore në, sidomos çështja e emrit pastaj kemi çështjen e regjistrimit që kërkon një konsensus nga të gjitha subjektet, të përfundojnë fillimet e projekteve të mëdha”, theksoi Ademi, duke nënvizuar se partia e tyre i bënë thirrje opozitës që të kthehet në institucionin legjislativ.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *