Home / Lajme / Maqedoni / PDSH mohon që ka pasur takim Thaçi- Cërvenkovski

PDSH mohon që ka pasur takim Thaçi- Cërvenkovski

25 shkurt-
Partia e Thaçit siç thuhet në demant mënyrë energjike demantonë se është zhvilluar një takim mes liderit të tyre dhe atij të LSDM-së dhe se ata janë marë vesh për bojukotimin e zgjedhjeve të parakohshme.

Partia Demokratike Shqiptare, i ka demantuar informacionet se lideri i saj Menduh Thaçi ,ka realizuar takim me liderin e opozitës maqedonase, Branko Cërvenkovski.

Partia e Thaçit siç thuhet në demant mënyrë energjike demantonë se është zhvilluar një takim mes liderit të tyre dhe atij të LSDM-së dhe se ata janë marë vesh për bojukotimin e zgjedhjeve të parakohshme.

“E ripërsërisim se qëndrimet e PDSH-së, se sa më shpejtë të mbahen zgjedhjet e parakoheshme që më mirë do të jetë për qytetarët e Maqedonisë”, thuhet në demantin e PDSH-së.

Partia shqipatre në opozitë edhe një herit i ka ripërsëritur katër kerkesat e saja. PDSH-ja, kërkon ndryshime në kondin zgjedhorë dhe atë ridefinimin e kufijëve të njësisë zgjedhore numër gjashtë, ndryshime në këshillat votuese dhe komisionet zgjedhore me shtim të numrit të përfaqësuesve partiak,qasje dhe pjesëmarrje në pastrimin e listave votuese nga votuesit fiktiv dhe monitorim të shtuar ndërkombëtar.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *