Home / Lajme / Maqedoni / PDSH:Rastet e nepotizmit në komisionin për antikurupsion

PDSH:Rastet e nepotizmit në komisionin për antikurupsion

10 shkurt-
Nga partia e Thaçit, theksuan se këtyre ditëve PDSH-ja, është duke grumbulluar këto raste të nepotizmit dhe të njejtat do t`I denoncojë edhe në komisionin për antikorupsion.

Partia Demokratike Shqiptare, do të vazhdojë edhe ditëve në vijim të publikojë rastet e nepotizmit të funsionarëve të BDI-së. Nga kjo parti kanë bërë të ditur se pas publikimit të disa rasteve, qytetarët kanë denoncuar edhe raste të reja të nepotizmit.

Nga partia e Thaçit, theksuan se këtyre ditëve PDSH-ja, është duke grumbulluar këto raste të nepotizmit dhe të njejtat do t`I denoncojë edhe në komisionin për antikorupsion.

Ndryshe, Partia Demokratike Shqiptare ka publikuar në disa pres konferena me gazetarë, se funksionarë të BDI-së, kanë punësuar familjarë të tyre, në mesin e tyre, Ministri I punës dhe politikës sociale Xhelal Bajrami, Ministri I Ekonomisë Fatmir Besimi, sekretari në Ministrinë e Punëve të jashtme Abdylkadër Memeti, lideri I I BDI-së Ali Ahmeti për punësimet në USHT, si dhe deputeti Nazif Bushi.

Bashkimi Demokratik për Integrim deri më tash ka mohuar të gjitha akuzat.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *