Home / Sport / Përsëritet historia e Fabregasit, talenti i Barces Toral, te Arsenali

Përsëritet historia e Fabregasit, talenti i Barces Toral, te Arsenali

Mesfushori 16-vjeçar është lojtari i tretë që shkon te “Gunners” pas Fabregasit dhe Meridas.

Me gjithë ofertat e bëra nga Manchester City, Chelsea dhe Liverpool, Jon Toral do të luajë sezonin e ardhshëm te Arsenal bëri të ditur “Mundo Deportivo”. Mesfushori i majtë ndërkombëtar spanjoll 16-vjeçar është formuar te Barcelona. Lojtari, nëna e të cilit është angleze, do të sjellë 335 000 euro klubit katalanas për shkak të shpenzimeve për formimin e tij. Pas Fabregas dhe Merida, Toral është lojtari i tretë i ri blaugranas që largohet nga klubi për t’u bashkuar me “Gunners” të Arsene Wenger.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *