Home / Sport / UEFA dënon katër ndeshje Gattuso

UEFA dënon katër ndeshje Gattuso

Pas hetimeve të Komisioni të Disiplinës të UEFA, Rino Gattuso u pezullua katër ndeshje: dy çerekfinale dhe dy gjysmëfinalet e mundshme. Gatusso mund të luajë në këtë sezon të Champions League, vetëm në rast se Milan arrin në finale

Mesfushori ndërkombëtar i Milan sulmoi me një goditje me kokë Joe Jordan, asistentin e Harry Redknapp, gjatë takimit të humbur me Tottenham (0-1), gjatë ndeshjes së parë një të tetave të Champions League.

Tashmë, i dënuar edhe për ndeshjen e kthimit në Londër për shkak të plotësimit të numrit të kartonëve, Gatusso mund të luajë në këtë sezon të Champions League, vetëm në rast se Milan arrin në finale.

Lojtari italian 33-vjeçar ka në dispozicion 72 orë për të apeluar vendimin.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *