Home / Sport / Arsenal shkel Leyton Orient

Arsenal shkel Leyton Orient

Skuadra e Arsenalit ka shënuar fitore të thell kundër Leyton Orient me rrezultat 5-0 në kuadër të FA -Cup.

Arsenal kaloi në epërsi qysh në minuten e 7 nëpërmjet sulmuesit Chamakh për të dyfishuar atë Bendtner në minutën e 30 i njejti futbollist shënoi përsëri në minutën e 43 për 3-0 me kët rezultat përfundoi pjesa e parë. edhe në pjesën e dyt Arsenal luajti më mir duke shënuar dhe dy her së pari ishte Bendtner që kompletoi het-trikun e tij në minutë e 62-të kurse për rezultatin përfundimtar u kujdes mbrojtësi francez Gael Clishy në minutën e 75 ishte ky vetëm goli i dyt i tij gjat karrierës për skuadrvn e Arsenalit.

Ndërsa në ndeshjen tjetër të zhvilluar ndërmjet Manchester City-it dhe Aston Villas fitore shënoj Manchester City me rezultat 3-0 me golat e Y. Toure ,M. Balotelli dhe D. Silva.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *