Home / Sport / Arsenali, pa Van Persie në Barcelonë

Arsenali, pa Van Persie në Barcelonë

Sulmuesi i Arsenalit, Robin Van Persie, do të mungojë në ndeshjen e kthimit të Champions League, përballë Barcelonës.

Lajmin e komunikoi gjatë pasdites vetë klubi londinez, nëpërmjet faqes së tij të internetit.
Arsenali do të duhet të mbrojë avantazhin e fitores 2-1 në “Emirates”, por këtë duhet ta bëjë me disa dëmtime të rëndësishme, që rrisin shanset për kualifikimin e katalanasve.
Walcott nuk do të jetë në gjendje të luajë gjithashtu, ndërsa në dyshim është kapiteni Fabregas e mesfushori Song. Van Persie pësoi një dëmtim ndërsa realizoi një gol ndaj Birminghamit, në finalen e Kupës së Ligës, zhvilluar të dielën.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *