Home / Sport / Balotelli gjobitet me 300 mijë sterlina

Balotelli gjobitet me 300 mijë sterlina

Balotelli i pavëmendshëm për shkak të goditjes “kung-fu” ndaj Popovit, u përjashtua direkt në minutën 36 të ndeshjes së Ligës së Evropës, transmetojnë mediet britanike.

Drejtuesit e Manchester Cityt kanë vendosur të gjobisin futbollistin e tyre, Mario Balotelli, për shkak të kartonit të kuq në ndeshjen me Dinamo Kiev.
Balotelli i pavëmendshëm për shkak të goditjes “kung-fu” ndaj Popovit, u përjashtua direkt në minutën 36 të ndeshjes së Ligës së Evropës, transmetojnë mediet britanike.
Balotelli nuk do të preket shumë nga kjo masë disiplinore prej 300 mijë sterlinash, pasi i duhet të heqë dorë nga paga për vetëm dy javë.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *