Home / Sport / Barça momentalisht 10 pikë para Realit

Barça momentalisht 10 pikë para Realit

Një gol i Messit në minutën e 77-të të takimit i ka dhënë fitoren Barcelonës në ndeshjen e vështirë përballë Valencias në fushën e kësaj të fundi

Me gjithë përpjekjet për të gjetur rrugën e rrjetit, katalanasit në pjesën e parë të takimit nuk shënuan dot. Pjesa e dytë nis sërish me Valencian të vendosur mirë përballë skuadrës së Guardiolas. Por gjithsesi, vendasit nuk mbajtën dot nën kontroll Messin, i cili shënoi golin e parë dhe të vetëm në takimin e mbëmshëm.

Pas këtij takimi, Barcelona u shkëput në vendin e parë me 10 pikë diferencë ndaj rivalit kryesor të saj, Realit të Madridit. Por, Madrilenët mund ta kthejnë diferencën pikëve sërish në shtatë pikë, pasi sonte përballen në fushë të vet me ekipin Malaga.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *