Home / Lajme / Maqedoni / Cërvenkovski: Gruevskin do ta fitojë bindshëm

Cërvenkovski: Gruevskin do ta fitojë bindshëm

30 mars-
Cërvenkovski tha se, nuk ka ndërmend të kthehet në punimet e Palrmanetit dhe i bëri apel shumicës parlamentare të miratojnë çfarë ligji të duan, pasiqë është i bindur se partia e tij do të fitojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Lideri i LSDM-së, Branko Cërvenkovski deklaroi të mërkurën se partia të cilën e drejton ai, menjëherë dëshiron të shkoj në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Cërvenkovski tha se, nuk ka ndërmend të kthehet në punimet e Palrmanetit dhe i bëri apel shumicës parlamentare të miratojnë çfarë ligji të duan, pasiqë është i bindur se partia e tij do të fitojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

“Vetëm na njofto për datën e zgjedhjeve dhe ne jemi këtu! Në njërën anë Ju me ligjin tuaj, me listat tuaja elektorale, me mediat tuaja, me 220 milionë euro për të blerë vota dhe në anën tjetër ne, me popullin. Dhe do t’ju të fitojë! fuqia e popullit do të fitojë “, tha Branko Crvenkovski.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *