Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski kërkon takim me Cërvenkovskin

Gruevski kërkon takim me Cërvenkovskin

11 mars-
Ftesa me emrin e liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski i është adresuar liderit të LSDM-së, Branko Cërvenkovski ku kërkohet një takim kokë më kokë për të diskutuar për çështjet e hapura rreth zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni.

VMRO-DPMNE i ka bërë një ftesë me shkrim liderit të LSDM-së opozitare për takim dypalësh për të diskutuar lidhur me zgjedhjet e parakohshme.

Ftesa me emrin e liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski i është adresuar liderit të LSDM-së, Branko Cërvenkovski ku kërkohet një takim kokë më kokë për të diskutuar për çështjet e hapura rreth zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni.

“Kjo nismë e kryetarit të Gruevski është në interes të zgjedhjeve dhe prioritetet e Maqedonisë”, deklarohet në komunikatën e VMRO-DPMNE-së, ku kërkohet që Cërvenkovski të vërtetojë kohën dhe datën e takimit gjatë javës së ardhshme.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *