Home / Sport / Milani, miqësore në Prishtinë?

Milani, miqësore në Prishtinë?

26 mars-
Lajmin e bën të ditur gazeta Epoka e Re, e cila duke u bazuar në burimet e saj, pohon se biznesmeni i njohur shqiptar, Rrezart Taçi është duke biseduar me drejtuesit e Milanit për mundësinë e zhvillimit të një ndeshjeje miqësore në Prishtinë.

Klubi më i trofeshëm në botë, Milani, mund të zhvillojë së shpejti një miqësore në Stadiumin e Qytetit të Prishtinës, ndërsa për kundërshtar pritet ta ketë përfaqësuesen e Kosovës.

Lajmin e bën të ditur gazeta Epoka e Re, e cila duke u bazuar në burimet e saj, pohon se biznesmeni i njohur shqiptar, Rrezart Taçi është duke biseduar me drejtuesit e Milanit për mundësinë e zhvillimit të një ndeshjeje miqësore në Prishtinë.

Ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar për këto bisedime nga FFK-ja apo nga klubi italian, por një gjë është e sigurtë – në Kosovë ka shumë tifozë Rossonerë dhe stadiumi i Prishtinës do të ishte nikoqir i një sfidë plot e përplot tifozë, ndoshta si kurrë më parë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *