Home / Sport / Miqësore për nder të Ronaldos

Miqësore për nder të Ronaldos

Legjenda e futbollit Brazilian sulmuesi Ronaldo do ta zhvilloj ndeshjen lamtumirëse më 7 qershor në një miqësore të organizuar për nder të tij kundër Romanis , ndeshja do të zhvillohet në stadiumin Pacaembu ne Sao Paulo.

Presidenti i federatës Braziliane të futbollit tha ” Ronaldo meriton që ta luaj ndeshjen përshëndetëse në fanelën e Brazilit në vendin e tij dhe jam i sigurt që kjo do të jet një fest e madhe.”
Ronaldo i dha fund karrierës muajin e kaluar, gjat karrierës së tij ai luajti në katër kupa Botrore duke fituar 2 ne vitin 1994 dhe 2002 dhe mban rekordin e më shumë golave të shënuara nga ndonjë lojtar ne Botërore me 15 sosh.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *