Home / Sport / Schuster largohet nga Beshiktashi

Schuster largohet nga Beshiktashi

Pas serisë së rezultateve negative, trajneri gjerman Bernd Shuster është dorëhequr nga pankina e ekipit tuk Beshiktash

Bernd Schuster ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij si trajner i Beshiktashit.

Ekipi turk ka marrë disa rezultate negative në javët e fundit. Beshiktashi është në vendin e shtatë në kampionatin turk, 21 pikë pas kryesuesve të Fenerbahçes dhe është eliminuar nga Europa League.

Shtypi turk ka kritikuar ashpër teknikun gjerman për rezultatet negative të ekipit nga Stambolli dhe gjatë ditës pritet një konferencë shtypi lamtumire nga ish-trajneri i Real Madridit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *