Home / Sport / Totti mbret i Romës, i bën dy gola Lacios

Totti mbret i Romës, i bën dy gola Lacios

Roma ka fituar derbin e qytetit duke mundur 2:0 Lacion. Kapiteni Toti ishte mbret i takimit me dy gola të shënuar.

Francesko Totti ka qenë ndër më të mirët e takimit dhe me dy golat e tij ka qenë fatal për skuadrën rivale, Lazio. Roma shënoi fitore me rezultat 2:0 ndaj rivalit vendas, Lazio dhe kësisoj ka rritur apetitet për t’u ngjitur sa më lartë në tabelë. Roma është ne vendin e gjashtë me 49 pikë ose dy më pak se i pesti, Lazio. Totti ka shënuar golat në minutën e 70-të dhe të 90-të nga penalltia. Romakët kanë pasur dy futbollistë më shumë në fushë në minutat e fundit të takimit. Radu në minutën e 88-të dhe Ledesma në atë 90-të janë përjashtuar nga ndeshja, kësisoj ka qenë një përparësie e madhe numerike për Romën,

Rezultatet
Cagliari – Udinese 0:4
Chievo – Fiorentina 0:1
Genoa – Palermo 1:0
Catania – Sampdoria 1:0
Roma – Lazio 2:0
Lecce – Bologna 0:1
Brescia – Inter 1:1
Cesena – Juventus 2:2
Milan – Bari 1:1

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *