Home / Lajme / Maqedoni / Tre të lënduar në aksident

Tre të lënduar në aksident

18 mars-“Sot rreth orës 10.00, duke lëvizur në rrugën malore ndërmjet fshatrave Sellcë –Brodec, veturë e tipit Lada Niva, me targa të Tetovës që është drejtuar nga 53 vjecari Sh.A, ka dalur nga rruga dhe është rrokullisur. Nga rrokullisja, drejtruesi dhe dy bashkëudhëtarët Sh.Z (64) nga Zhelina dhe Sh.F (58) nga Sellca, kanë marrë lëndime dhe janë transefuar në spitalin klinik të Tetovës”, tha policia.

Tre persona janë lënduar gjatë një aksidenti rrugor që ka ndodhur sot paradite në rrugët malore mes fshatrave Sellcë dhe Brodec.Policia njoftoi se nuk ka viktima kurse tre personat janë mbajtur për kurim në spitalin klinik të Tetovës.

“Sot rreth orës 10.00, duke lëvizur në rrugën malore ndërmjet fshatrave Sellcë –Brodec, veturë e tipit Lada Niva, me targa të Tetovës që është drejtuar nga 53 vjecari Sh.A, ka dalur nga rruga dhe është rrokullisur. Nga rrokullisja, drejtruesi dhe dy bashkëudhëtarët Sh.Z (64) nga Zhelina dhe Sh.F (58) nga Sellca, kanë marrë lëndime dhe janë transefuar në spitalin klinik të Tetovës”, tha policia.

Pas dhënies së ndihmës së parë ata janë mbajtur në kurim të mëtejshëm në spital.

Policia ka bërë hetime në vendin e fatkeqësisë ndërsa shkaku i rrokullisjes së automjetit ka qenë tereni i rrëshqitshëm dhe rruga e e vështirë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *