Home / Lajme / Maqedoni / Verifikohet lista e kandidatëve për kreun e KSHZ-së

Verifikohet lista e kandidatëve për kreun e KSHZ-së

8 mars-
Opozita maqedonase ka propozuar dy kandidatë për kreun e KSHZ-së, ndërsa sot duhet të jep propozimin definitive dhe të vendosë mes anëtares aktuale, Tanja Alltanxhieva dhe ish deputetit Boris Kondarko.

Komisioni parlamentarë për zgjedhje dhe emërime ka miratuar listën e kandidatëve për kryetar të Komisionit Shtetëror Zgjedhorë, dhe të nejtën sot duhet t’ia dorëzojnë kryetarit të Parlamentit, Trajko Veljanovski, I cili më pas listën duhet tia dorëzojë partisë më të madhe opozitare LSDM-së, e cila duhet të vendosë se cili do të jetë kandidati i tyre për kreun e KSHZ-së.

Opozita maqedonase ka propozuar dy kandidatë për kreun e KSHZ-së, ndërsa sot duhet të jep propozimin definitive dhe të vendosë mes anëtares aktuale, Tanja Alltanxhieva dhe ish deputetit Boris Kondarko.

Për postin e kreut të KSHZ-së, kanë konkurruar shtatë kandidatë Rozita Xhartoova, Boris Kondarko, Tanja Alltanxhieva , Millan Tanevski, Arben Golja, Llazar Trajçev dhe Vllatko Sajkovski.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *