Home / Lajme / Maqedoni / Aksidentohet 10 vjeçari në autostradën Tetovë-Gostivar

Aksidentohet 10 vjeçari në autostradën Tetovë-Gostivar

17 prill-Aksidenti ka ndodhur në afërsi të nyjes lidhëse të autostradës për në fshatin Tumçevishtë. Fëmija i moshës rreth 10 vjeç, me thyerje të eshtrave dhe gjakderdhje është dërguar me urgjencë në drejtim të Qendrës klinike të Shkupit.

Një fëmijë është lënduar rëndë sot në autostradën Tetovë-Gostivar, pasi që u goditën nga një makinë që ishte me shpejtësi të madhe.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të nyjes lidhëse të autostradës për në fshatin Tumçevishtë. Fëmija i moshës rreth 10 vjeç, me thyerje të eshtrave dhe gjakderdhje është dërguar me urgjencë në drejtim të Qendrës klinike të Shkupit.

Sipas të dhënave të policisë, fëmija është goditur nga një makinë e tipit “Hjundai” me targa të Ohrit, që drejtohet nga A.B, 20 vjeç. Policia po grumbullon të dhënat dhe ka kryer ekspertizën e aksidentit, ndërsa mësohet se fëmija po jetonte me të afërmit e tij rreth arave të autostradës në një lagje të romëve

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *