Home / Sport / Barcelona mund Villarealin, “shkëputet” nga Reali

Barcelona mund Villarealin, “shkëputet” nga Reali

Sporting Hijoni ka sjellë befasinë e javës së 30-të në La Liga duke fituar në ‘Bernabeu’ 1:0 përballë Realit. Difata e madrilienëve u shkoi për shtat katalanasve të Barcelonës, të cilët fituan 1:0 në transfertë te Vielareali, duke rritur në këtë mënyrë diferencën në 8-të pikë në krye të tabelës.

Barcelona ka përfituar nga humbja e Realit dhe tashmë ka tetë pikë përparësi në kreun e tabelës, fare pranë titullit të kampion në Spanjë.
Edhe pse me mungesën e disa futbollistëve, (Xavi, Puyol etj), skuadra katalanase u tregua skuadër shumë e fortë ndaj Villarealit, të cilën e mundi me rezultat 1:0, në ndeshjen e javës së 30-të të Kampioantit të Spanjës në futboll. Autor i golit të vetëm të takimit ishte mbrojtësi Pike në pjesën e dytë të takimit.
Bacelona ka 81 pikë, kurse Reali është i dyti me 73 pikë, por që dje pësoi humbje 1:0 nga Gijoni. Deri në fund të kampionatit kanë mbetur edhe tetë ndeshje çka do të thotë se janë të mundshme edhe 24 pikë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *