Home / Sport / Betim Aliu dy vite në Shkëndijë

Betim Aliu dy vite në Shkëndijë

‘Kemi firmosr me Aliun për dy vite dhe shpresojmë që ai të tregojë kualitetet e tij në ekipin tonë. Është futbollist i ri me prespektivë dhe shpresojmë që të arrijmë suksese së bashku’, tha Ibishi.

KF Shkëndija e Tetovës ka firmosur marrëveshje dy vjeçare me Betim Aliun, i cili menjëherë do t’i bashkangjitet ekipit ‘kuqezi’. Të dyja palët ishin në bidesime javën e fundit, ndërsa të njëjtat kanë përfunduar me sukese. Marëveshjen e ka konfirmuar nënkryetari i Shkëndijës Idriz Ibishi, i cili shpreson që Aliu të dëshmohet në taborin e tetovarëve. ‘Kemi firmosr me Aliun për dy vite dhe shpresojmë që ai të tregojë kualitetet e tij në ekipin tonë. Është futbollist i ri me prespektivë dhe shpresojmë që të arrijmë suksese së bashku’, tha Ibishi. Aliu te Shkëndija vjen pasi shkëputi kontratën me Besën e Kavajës, ndërsa para se të shkonte të Shqipëri për pak sa nuk i’u bashkua Shkëndijës. Paraprakisht Aliu ka luajtur te Metalurgu ku erdhi nga ekipi finlandez FC Kups, ndërsa është futbollist që rrjedh nga shkolla e futbollit të Slloga Jugomagnatit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *