Home / Lajme / Maqedoni / Deputeti Dut Rexhepi-Leka I bashkangjitetit BDSH-së

Deputeti Dut Rexhepi-Leka I bashkangjitetit BDSH-së

22 prill-Më tej në këtë ftesë sqarohet se bashkimi i forcave bëhet me qëllim të realizimit të Platformën Anti Diskriminim të Shqiptarëve në Maqedoni, si platformë e vetme kombëtare që hap perspektivën e realizimit të të drejtave tona legjitime.

Ish-deputeti I pavarur Daut Rexhepi – Leka, I bashkangjitet subjektit politik BDSH, që udhëhiqet nga Bardhyl Mahmuti. Detajet do të bëhen të njohura sot pas dite gjatë një pre konference të paralajmëruar nga kreu I BDSH-së.
“Njoftohen të gjitha mediat se sot, e premte , më 22 prill 2011, në 14h00 Kryetari i Bashkimit Demokratik Shqiptar Bardhyl Mahmuti dhe veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, z. Daut Rexhepi organizojnë Konferencë për media.

Në këtë konferencë do të njoftoheni për bashkangjitjen e deputetit Daut Rexhepi, i njohur si Komandant Leka gjatë Luftës së vitit 2001, Bashkimit Demokratik Shqiptar”, qëndron në ftesën e BDSH-së.

Më tej në këtë ftesë sqarohet se bashkimi i forcave bëhet me qëllim të realizimit të Platformën Anti Diskriminim të Shqiptarëve në Maqedoni, si platformë e vetme kombëtare që hap perspektivën e realizimit të të drejtave tona legjitime.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *