Home / Sport / Në Shkup mbrëmë u hap solemnisht stadiumi i rinovuar “Filipi i Dytë”.

Në Shkup mbrëmë u hap solemnisht stadiumi i rinovuar “Filipi i Dytë”.

Arena “Filipi i Dytë” me pamjen e re do të ketë kapacitet prej 35 mijë shikuesve, ndërsa ndeshja e parë në stadiumin e rikonstruktuar që do ta luajë kombëtarja e futbollit të Maqedonisë do të jetë ndeshja kundër Republikës së Irlandës më 4 qershor.

Në këtë ceremoni ku morën pjesë edhe zyrtarë qeveritar të udhëhequr nga kryeministri Nikolla Gruevski u lëshua në përdorim tribuna tërësisht e rikonstruktuar veriore, lindore dhe perëndimore.

Krahas ndërtimit të tribunave të reja, janë vendosur edhe karrige të reja dhe videobime, ndërsa është rikonstruktuar edhe tribuna jugore.

Në fazën e ardhshme planifikohet rikonstruktimi i terrenit të futbollit dhe shtegut të atletikës.

Arena “Filipi i Dytë” me pamjen e re do të ketë kapacitet prej 35 mijë shikuesve, ndërsa ndeshja e parë në stadiumin e rikonstruktuar që do ta luajë kombëtarja e futbollit të Maqedonisë do të jetë ndeshja kundër Republikës së Irlandës më 4 qershor.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *