Home / Sport / Shkëndija “shkeli” Teteksin

Shkëndija “shkeli” Teteksin

3 prill-
10 minuta më vonë Nebi Mustafi me një gjuatje nga 16 metërshi do të ngrit rezultatin në 2 me 1 për Shkëndijën kurse do të jetë Ardian Nuhiu ai që do të vulos rezultatin e derbit në 3 : 1.
Shkëndija vazhdon kryesimin në tabelë me 48 pikë, 4 pikë diferencë nga Metalurgu në vendin e dyte me 44 pikë.

Shkëndija e Tetovës ka arritur të mposht rivalin lokal në derbin e kësaj jave të Ligës së parë të Maqedonisë para nje publiku rekord 12.000 tifoz në stadiumin e Tetovës.

Ndeshja ka filluar qetë në të cilën ka dominuar Shkëndija ku kohë pas kohe krijonte raste shënimi deri në minutën e 25-të kur Alomerovic do të shënoj golin e parë të Shkëndijës me këtë rezultat edhe do të mbyllet pjesa e parë e takimit.

Pjesa e dytë fillon me taktizime dhe me dominim të Shkëndijës por do të jetë një penallti e dyshimtë në minutën e 64-të për skuadrën e Teteksit që elektrizoi tifozët dhe bankinën e Shkëndijës mirëpo referi Meçkarovski nuk ndryshoi vendimin dhe Teteksi do të barazojë nga pika e bardhë.

10 minuta më vonë Nebi Mustafi me një gjuatje nga 16 metërshi do të ngrit rezultatin në 2 me 1 për Shkëndijën kurse do të jetë Ardian Nuhiu ai që do të vulos rezultatin e derbit në 3 : 1.
Shkëndija vazhdon kryesimin në tabelë me 48 pikë, 4 pikë diferencë nga Metalurgu në vendin e dyte me 44 pikë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *