Home / Lajme / Maqedoni / Veljanoski kërkon vëzhgues ndërkombëtarë

Veljanoski kërkon vëzhgues ndërkombëtarë

19 prill-Kryeparlamentari ka kërkuar nga Parlamenti Evropian, Këshilli i Evropës dhe OSBE-ja të dërgojnë vëzhgues për zgjedhjet e parakohshme të 5 qershorit

Kryeparlamentari i Maqedonisë, Trajko Veljanoski i ka ftuar sot kryetarët e Parlamentit Evropian, Jerzhi Buzek, të Asamblesë së Këshillit të Evropës, Mevlut Çaushoglu dhe kryetarit të Asamblesë së OSBE-së, Petros Eftimiu, për dërgimin e vëzhguesve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më 5 qershor.

Mbajtja e zgjedhjeve korrekte dhe demokratike dhe procesi integrues euroatlantik janë prioriteti kryesor i Republikës së Maqedonisë, thuhet në kumtesën e Parlamentit të vendit.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *