Home / Lajme / Rajon / Basha vazhdon kryesimin

Basha vazhdon kryesimin

14 maj-Nga 477 kuti votimi të numëruar, rezulton se Basha numëron aktualisht 123348 vota, kurse Rama 122777 vota

Tiranë, 14 maj – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet për 477 kuti votimi ndër 485 gjithsej. Në to rezulton se Lulzim Basha numëron aktualisht 123348 vota, kurse Edi Rama 122777 vota dhe Hysni Milloshi 1352 vota.

Në këtë mënyrë, diferenca mes dy kandidatëve Rama dhe Basha është 571 vota, aktualisht në favor të Bashës. (noa)

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *