Home / Lajme / Maqedoni / Deaktivizohet bomba nga një veturë në Shkup

Deaktivizohet bomba nga një veturë në Shkup

20 maj-Nëpunësit specialë të policisë, sipas informacioneve të MPB-së, të trajnuar për çaktivizim të mjeteve shpërthyese kanë dalë në terren e kanë siguruar rrethinën dhe e kanë hequr bombën nën automobil. Policia ende punon në terren për zbardhje të rastit.

Në lagjen Aerodrom të Shkupit, policia ka gjetur dhe çaktivizoi një mjet shpërthyes të vendosur nën një veturë private.

Eksplozivin nën automjetin e tij e ka vërejtur pronarja kur ka dashur të hyjë në veturë, pas çka e ka lajmëruar policinë.

Nëpunësit specialë të policisë, sipas informacioneve të MPB-së, të trajnuar për çaktivizim të mjeteve shpërthyese kanë dalë në terren e kanë siguruar rrethinën dhe e kanë hequr bombën nën automobil. Policia ende punon në terren për zbardhje të rastit.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *