Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski:Ne realizojmë

Gruevski:Ne realizojmë

31 maj-i më tej ka shtuar se “manifesti” i partisë për katër vitete e ardhëshme parashef punësime për të gjithë qytetarët e Maqedonisë pa marë parasyshë nëse janë të VMRO-së LSDM-së PDSH-së apo BDI-sëGruevski poashtu ka premtuar që do të angazhohet për inkuadrimin e Maqedonisë për në BE dhe NATO por duke rrikujtuar se prioritet do ngelet sërisht interesi nacional i vendit

Sonte nuk do të merrem me Brankon dhe LSDM-në, por këtë do ta tregojë populli më pesë Qershorë i cili do votojë ata të cilët realizojnë projekte në të mirë të qytetarëve, kështu është shprehur në takimin me banorët e Tetovës, kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski gjatë një tunimi të hënën mbrëma në sheshin e Tetovës.Ai më tej ka shtuar se “manifesti” i partisë për katër vitete e ardhëshme parashef punësime për të gjithë qytetarët e Maqedonisë pa marë parasyshë nëse janë të VMRO-së LSDM-së PDSH-së apo BDI-sëGruevski poashtu ka premtuar që do të angazhohet për inkuadrimin e Maqedonisë për në BE dhe NATO por duke rrikujtuar se prioritet do ngelet sërisht interesi nacional i vendit.“VMRO-ja do festojë fitorën në pesëshin, e para shkaku i realizimeve në katër vitet e kaluara, e dyta shkaku i udhëheqjes katastrofale të LSDM-së kur kishte shancin ta udhëheq qeverinë, dhe e treta shkaku se kur LSDM u gjet në opozitë me kodoshllëqet e veta tregoi se intereset e shtetit nuk i ka në plan të parë por intereset e partisë dhe kryesisë së partisë.shkaku i këtyre dhe mundit tonë dhe rezultateteve dhe për shkak të mbajtjes së fjalës për shumicën e projekteve që i premtuam” tha Nikolla Gruevski kryetar i VMRO-së.Gruevski tha gjatë tubimit në Tetovë se programi i ardhshëm është në të mirë të gjithë qytetarëve të Maqedonisë pa marrë parasysh se ata janë maqedonas, shqiptarë, rom, boshnjak etj.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *