Home / Lajme / Botë / Karzai: Bin Laden pagoi për veprimet e bëra

Karzai: Bin Laden pagoi për veprimet e bëra

2 maj-Karzai i bëri thirrje talibanëve të vetpërmbahen nga luftimet pas vrasjes së bin Ladenit.

Bin Ladeni pagoi për veprimet e tij, tha presidenti afgan Hamid Karzai gjatë një fjalimi televiziv, pas vrasjes së kreut të Al Kaidës Osama bin Laden.

Karzai i bëri thirrje talibanëve të vetpërmbahen nga luftimet pas vrasjes së bin Ladenit.

“Talibanët duhe ttë nxjerrin mësime nga vrasja e bin Ladenit dhe të përmbahen nga luftimet”, tha Karzai.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *