Home / Lajme / Maqedoni / Ndërroi jetë Myeser Bajraktari Hoxha

Ndërroi jetë Myeser Bajraktari Hoxha

17 maj-Ajo tërë jetën e saj ia përkushtoi arsimit. Myeser Hoxha u lind në vitin 1931 në Gostivar, ndërsa ishte bashkëshortja e shkrimtarit dhe mësuesit Memedali Hoxha dhe nëna e profesorëve universitar Bujar Hoxha e Mirushe Hoxha.

Sot në moshën 80 vjeçare ndërroi jetë Myeser Bajraktari Hoxha, pishtare e arsimit shqip. Ajo tërë jetën e saj ia përkushtoi arsimit.

Myeser Hoxha u lind në vitin 1931 në Gostivar, ndërsa ishte bashkëshortja e shkrimtarit dhe mësuesit Memedali Hoxha dhe nëna e profesorëve universitar Bujar Hoxha e Mirushe Hoxha.

Varrimi i të ndjerës Myeser Hoxha do të bëhet sot në orën 16 e 30 në varrezat e Gostivarit.

Familja Hoxha

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *