Home / Lajme / Maqedoni / Ndërroi jetë Rahim Samiu Komandant Zogi

Ndërroi jetë Rahim Samiu Komandant Zogi

17 maj-Varrimi I Rahim Samiut bëhet nesër (dita e mërkurë) në varrezat e Dëshmorëve në Tetovë në ora 13.30.Kortezhi niset nga banesa e tij që gjendet pas gjimnazit të Tetovës.

Pas një sëmundje të rëndë sot ndërroi jetë Rahim Samiu –Komandant Zogi.
I ndjerri ishte pjesëtarë aktiv I Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Varrimi I Rahim Samiut bëhet nesër (dita e mërkurë) në varrezat e Dëshmorëve në Tetovë në ora 13.30.Kortezhi niset nga banesa e tij që gjendet pas gjimnazit të Tetovës.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *