Home / Lajme / Maqedoni / PPD publikoi listën për deputetë

PPD publikoi listën për deputetë

6 maj-Kurse në njësinë zgjedhore Nr. 8, që e përfshinë Amerikën dhe Kanadanë del me kandidatin TEFIK ABDULLAI, i cili e ka përkrahjen unanime të Komunitetit Shqiptaro-Amerikan nga Chikago e Ilinois-it dhe të asociacioneve tjera shqiptare që jetojnë dhe veprojnë në Amerikë dhe Kanada

Partia për Prosperitet Demokratik sot ka publikuar listat për deputetë në njësinë zgjedhore numër 6, por edhe kandidatin në njësinë 8.

Kjo parti ka vlerësuar se do të garojë vetëm në njësinë e 6 zgjedhore, por edhe njësinë zgjedhore 8 në SHBA dhe Kanada. .

Njësia 6 :

1. Sejfedin Haruni

2. Ilir Luma

3. Hisnije Muhamedi

4. Tefik Rexhepi

5. Miraç Haziri

6. Melita Ismaili …

Kurse në njësinë zgjedhore Nr. 8, që e përfshinë Amerikën dhe Kanadanë del me kandidatin TEFIK ABDULLAI, i cili e ka përkrahjen unanime të Komunitetit Shqiptaro-Amerikan nga Chikago e Ilinois-it dhe të asociacioneve tjera shqiptare që jetojnë dhe veprojnë në Amerikë dhe Kanada

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *