Home / Lajme / Maqedoni / Shkëndija kampione e Maqedonisë në futboll

Shkëndija kampione e Maqedonisë në futboll

14 maj-Ndeshjen e kësaj jave sapo mbaruan me një barazim të konkurentit të vetëm për titull Metalurgut nga skuadra e Rabotnickit dhe në anën tjetër me një fitore bindës të skuadrës së Shkëndisë si mysafire ndaj ekipit të Turnovës 2- me 0.

Për gjatë një sezoni të shkëlqyeshëm dhe të jashtëzakonshëm skuadra shqiptare nga Tetova Shkëndija arrin të shpallet kampion i ligës së parë të Maqedonisë 3 javë para pëfundimit të kampionatit.

Ndeshjen e kësaj jave sapo mbaruan me një barazim të konkurentit të vetëm për titull Metalurgut nga skuadra e Rabotnickit dhe në anën tjetër me një fitore bindës të skuadrës së Shkëndisë si mysafire ndaj ekipit të Turnovës 2- me 0.

Me fitoren e sotme të Shkëndijës dhe barazimin në anën tjetër të Metalurgut, skuadra shqiptare shpallet kampione e ligës së parë të Maqedonisë, është viti i dytë me radhë që një skuadër shqiptare shpallet kampione në ligën e parë të Maqedonisë, pasi vitin e kaluar u shpall skuadra tjetër shqiptare nga Tetova, Renova.
Pritet festë e madhe që do të filloj nga këto momente poashtu edhe gjatë ndeshjes së ardhshme që ekipi i Shkëndisë do ta zhvilloj në shtëpi të vet përballë Rabotnickit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *