Home / Lajme / Maqedoni / S’ka më anketa

S’ka më anketa

30 maj-Rezultatet nga analizat e mendimit publik mund të publikohen më së voni pesë ditë para zgjedhjeve, përkatësisht deri sonte në mesnatë

Sipas rregullave të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, rezultatet nga analizat e mendimit publik mund të publikohen më së voni pesë ditë para zgjedhjeve, përkatësisht deri sonte në mesnatë.

Partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur të cilët janë paraqitur për pjesëmarrje në zgjedhje, programet e tyre do të mund t’i prezantojnë para elektoratit deri të premten, 3 qershor në orën 24:00, kur përfundon fushata 20-ditore zgjedhore dhe fillon heshtja zgjedhore.

Vendet e votimit më 5 qershor do të hapen në orën 7 dhe do të mbyllen në orën 19:00.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *