Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi priti fituesit e Kupës

Thaçi priti fituesit e Kupës

6 maj-Kreu i PDSH-së me këtë rast theksoi se kjo ëhstë një fitore historike por mbi të gjitha është një fitore kombëtare sepse përmes këtyre sukseseve tregohen kapacitet që kombi. Nga ana tjetër trajneri Durim Luma, njoftoi kryetarin Thaçi, për ndeshjen për play offin me Borecin dhe siguroi atë se sërish edhe një kupë do të vjen në Tetovë.

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi, sot në selinë e partisë së tij ka pritur volejbollistët e Shkëndijës të cilët javën e kaluar fituan kupën e Maqedonisë, me fitoren 3-1 ndaj Borecit.

Ekipi I volejbollistëve bashkë me trajnerin Durim Luma, sot është pritur nga kryetari I PDSH-së Menduh Thaçi, i cili përgëzoi dhe uroi për sjelljen e kupës në Tetovë.

Kreu i PDSH-së me këtë rast theksoi se kjo ëhstë një fitore historike por mbi të gjitha është një fitore kombëtare sepse përmes këtyre sukseseve tregohen kapacitet që kombi. Nga ana tjetër trajneri Durim Luma, njoftoi kryetarin Thaçi, për ndeshjen për play offin me Borecin dhe siguroi atë se sërish edhe një kupë do të vjen në Tetovë.

Ndryshe Klubi i Volejbollit Shkëndija ka mundur Borec Brakon 3:1 në finalen e Kupës së Maqedonisë, duke fituar këtë garë për herë të parë në historikun e tyre 36 vjeçar.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *