Home / Lajme / Maqedoni / Tv koha intervistoi 7 liderët shqiptarë

Tv koha intervistoi 7 liderët shqiptarë

16 maj-Të gjithë krerët partiak janë përgjigjur në 13 pyetje të njejta që kanë të bëjnë me platformat e tyre politike dhe ekonomike, koalicionet e mundshme paszgjedhore dhe mesazhet drejtuar zgjedhësve për sjelljen e tyre gjatë fushtës dhe në ditën e votimit me datë 5 qershor.

Me fillimin e fushtës zgjedhore televizioni Koha, ka intervistuar 7 liderët e partive politike shqiptare që konkurojnë në këto zgjedhje.

Të gjithë krerët partiak janë përgjigjur në 13 pyetje të njejta që kanë të bëjnë me platformat e tyre politike dhe ekonomike, koalicionet e mundshme paszgjedhore dhe mesazhet drejtuar zgjedhësve për sjelljen e tyre gjatë fushtës dhe në ditën e votimit me datë 5 qershor.

Këto intervista janë ndarë në disa emisione të cilët do të transmetohen çdo ditë ndërkaq, emisionin e parë do të mund ta ndiqni në orën 23.00.

Ju ftojmë të ndiqni këto emisione për tu njohur sa më afër me programet politike të partive shqiptare për të pasur ju sa më qartë se ku duhet hudhur vota e cila do të përcaktojë qeverisjen e ardhshme katër vjeçare.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *