Home / Sport / Uefa suspendon Mourinhon

Uefa suspendon Mourinhon

Trajneri i Real Madridit është dënuar me pesë ndeshje mos ushtrimin e detyrës nga Uefa gjatë deklaratave pasë ndeshjes kundër Barcelon-ës dhe organit drejtues të futbollit europian

Por klubi kryeqytetas ka konfirmuar se do të ankohen kundër këtij vendimi, i cilat është vendosur të premtën pas kontrollit diciplinor të Uefa-ës

Pas humbjes 2-0 ndaj katalanasit në Bernabeu, në të cilën Mourinho u përjashtua nga loja, ku ai dha deklarata se Barcelon-ës I është dhënë ndihmë nga Uefa, dhe me sa duket këto fjalë ishin arsya pse u dënua Mourinho me pesë ndeshje dhe me një shumë të hollash prej 50.000€.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *