Home / Lajme / Maqedoni / Arrestohen Lube Boshkovski

Arrestohen Lube Boshkovski

6 qershor-Sipas njoftimeve të para jozyrtare, arrestimi i tij është bërë nën pretekstin e financimit jolegal të fushatës parazgjedhore. Lube Boshkovski prej kohësh kishte paralajmëruar se Ministria e Brendshme dëshiron të arrestojë dhe ta fusë në burg.

Sot në orët e pasdites në qendër të Shkupit është arrestuar lideri i partisë ‘Të bashkuar për Maqedoninë’ Lube Boshkovski.
Sipas njoftimeve të para të policisë, aksioni është zhvilluar nga njësiti i Alfave. Arrestimi i tij është bërë në një restorant në qendër të Shkupit.
Për momentin Boshkovski gjendet në komisariatin e Gazi Babës. Sipas njoftimeve të para jozyrtare, arrestimi i tij është bërë nën pretekstin e financimit jolegal të fushatës parazgjedhore.

Lube Boshkovski prej kohësh kishte paralajmëruar se Ministria e Brendshme dëshiron të arrestojë dhe ta fusë në burg.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *