Home / Sport / City, Ronaldo do 23 milione euro ne vit

City, Ronaldo do 23 milione euro ne vit

Princi arab eshte gati te paguaje nje çek prej 170 milione euro Realit te Madridit.

Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madrid, nuk i ka thene jo deshirav te Manchester City te miliarderit Al Mansour, por pretendon nje page princërish per rikthimin e tij ne Premier League.

Sipas Sunday Mirror, asi portugez kishte kërkuar, veç fashes se kapitenit dhe bluzes numer 7, nje page vjetor prej 23.5 milione eurosh, kerkese qe mund te trondiste edhe nje prej njerëzve me te pasur te planetit.

Princi arab eshte gati te paguaje nje çek prej 170 milione euro Realit te Madridit, çka do te ishte serish operacioni me i kushtueshem ne historine e futbollit, pavarësisht kerkeses per “fair play financiar” te kërkuar nga presidenti i UEFA-s, Michel Platini.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *