Home / Sport / Formula 1, Cmimi i Madh e Europe, Vettel fiton

Formula 1, Cmimi i Madh e Europe, Vettel fiton

Vazhdon serine e fitoreve piloti i RedBull-it Sebastian Vettel edhe ne Cmimini e Madh te Europes ne Valencia te Spanjes.

Vazhdon te perdore numrin zero, si koeficient me te cilin shumezon perpjekjet e piloteve dhe te skuadrave te tjera rivale, piloti gjerman i RedBullit, Sebastian Vettel, duke i treguar atyre se perpjekjet tashme duhet te limitohen per vendin e dyte ne klasifikimin per pilot.

Edhe ne garen e vlefshme per Cmimin e Madh te Europes, zhvilluar ne Valencia te Spanjes, Sebastian Vettel tregoi se eshte i pa kapshem nga pilotet e tjere.

Ai mori qe ne fillim kryesimin e gares, te cilen e perfundoi para te gjitheve, duke lene ndjeshem prapa pilotin spanjol te Ferrari-t Fernando Alonso, si dhe shokun e tij te skuadres Mark Webber.

Me 6 fitore ne tete gara, Vettel ,tregon se eshte pa dyshim pretendenti kryesor per titullin e kampionit per kete kampionat.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *