Home / Sport / Klose te Lazio, merite e Igli Tares

Klose te Lazio, merite e Igli Tares

Lajmin e beri te ditur presidenti lacial, Claudio Lotito.

Presidenti i Lazio, Claudio Lotito, deklaroi se firmosja me sulmuesin e njohur gjerman, Miroslav Klose, eshte teresisht merite e drejtorit sportiv shqiptar, Igli Tare. Klose dhe Tare kane luajtur se bashku te Kaiserlautern, ne Gjermani. Ish-sulmuesi i Bayern firmosi nje kontrate 2-vjeçare dhe do te perfitoje 2 milione euro ne sezon. Klose ka shenuar 14 gola ne kampionatet boterore dhe synon te jete pjese e Gjermanise ne Boterorin e Brazilit, ne vitin 2014.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *