Home / Sport / Luis Enqriue: Roma do të luaj si Barcelona

Luis Enqriue: Roma do të luaj si Barcelona

Trajneri i ri i Romës, Luis Enrique, ka premtuar se skuadra e tij sezonin e ardhshëm do të luaj futboll të bukur e modern, të ngjashëm me ndeshjet qe po shfaq kampioni i Evropës, Barcelona.

“Synoj që në Itali të sjell stilin e lojës së Barcelonës, futboll modern e ofensivë.

“Nga momenti që kam ardhur në Romë ndihem shumë mirë pasi të gjithë po sillen në mënyrë korrekte me mua. Premtoj se tifozët do të kënaqen me paraqitjet tona. Jam i lumtur dhe shumë i emocionuar, dhe mezi pres të nis aventurën dhe jetën e re në Romë”, ka potencuar Enrique. Spanjolli ka nënshkruar kontratë me Romën ditë me parë, ndërsa paraprakisht ishte trajner i Barcelona B, që garon në ligën e dytë të Spanjës.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *