Home / Sport / Manzano trajneri i ri i Atletico Madridit

Manzano trajneri i ri i Atletico Madridit

Ish-trajneri i Sevillas, Gregorio Manzano është emëruar trajneri i ri i klubit spanjoll Atletico Madrid.

Trajneri 55-vjeçar ka nënshkruar marrëveshje njëvjeçare për t`u rikthyer për të dytën herë në Vicente Calderon, pasi më herët në sezonin 2003/04 kishte drejtuar klubin vetëm deri në vendin e shtatë në La Liga,

“Klubi Atletico de Madrid ka arritur marrëveshje me Gregorio Manzano për t`u bërë trajneri i ri i Atletico për sezonin 2011/12. Ai formalisht do të prezantohet në ditët në vijim”, shkruhet në një deklaratë në faqen zyrtare të klubit.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *