Home / Sport / Mehmedi dërgon Zvicrën në finale

Mehmedi dërgon Zvicrën në finale

Përfaqësuesja U21 e Zvicrës është kualifikuar në finale të Kampionatit evropian U21, i cili po mbahet në Danimarkë.

Më meritori për këtë ishte sulmuesi shqiptar, Admir Mehmedi, i cili shënoi golin e fitorës në në minutën e 114, në takimin gjysmëfinal kundër Republikës çeke 1:0.

90 minuta në këtë takim ka luajtur edhe Xherdan Shaqiri, i cili pati një paraqitje të shkëlqyeshme. Ndërsa në minutën e 71’të, në fushë është inkuadruar edhe Amir Abrashi.

Në këtë përballje, Granit Xhaka, ka munguar pasi ka qenë i suspenduar shakaku i kartonëve të verdhë derisa Pajtim Kasami ishte në bankën rezervë.

Padyshim se futbollistët shqiptar janë më meritorët që helvetikët gjenden në finale, ku i pret Spanja e cila në gjysmëfinale mundi Bjellorusisnë me rezultat 3:1

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *