Home / Lajme / Maqedoni / MOST: VMRO-DPMNE 53, LSDM 43, BDI 14, PDSH 8 dhe RDK 2 deputetë

MOST: VMRO-DPMNE 53, LSDM 43, BDI 14, PDSH 8 dhe RDK 2 deputetë

6 qershor-Sipas të dhënave të para preliminare ka fituar 53 deputetë, LSDM ka fituar 43 deputetë, BDI ka fituar 14 deputetë, PDSH ka fituar 8 deputetë dhe RDK 2 deputetë.

Organizata joqeveritare “Most”, e cila vëzhgoi zgjedhjet ka publikuar rezultatet e para preliminare duke nxjerrë numrat e deputetëve.

Sipas të dhënave të para preliminare ka fituar 53 deputetë, LSDM ka fituar 43 deputetë, BDI ka fituar 14 deputetë, PDSH ka fituar 8 deputetë dhe RDK 2 deputetë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *