Home / Lajme / Maqedoni / Ndahet nga jeta gazetarja Zirie Luma

Ndahet nga jeta gazetarja Zirie Luma

27 qershor-Ajo pothuaj se më tepër se dy muaj vuante nga kanceri. Që nga themelimi i këtij televizioni, Luma ka qenë e angazhuar si gazetare dhe redaktore.

Redaktorja e lajmeve në Televizionin “ERA” të Shkupit, Zirie Luma në moshën 52 vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë ndërroi jetë të hënën. Ajo pothuaj se më tepër se dy muaj vuante nga kanceri. Që nga themelimi i këtij televizioni, Luma ka qenë e angazhuar si gazetare dhe redaktore. Ajo ishte redaktore e lajmeve në televizionin TV ERA në Shkup. Me këtë rast stafi i Televizionit Koha i shprehë ngushëllimet më të sinqerta familjes së koleges tonë Zirie Luma dhe punonjësve në TV ERA

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *