Home / Lajme / Maqedoni / Ndërroi jetë Mustafë Reka, djali i rektorit të USHT-së Agron Reka

Ndërroi jetë Mustafë Reka, djali i rektorit të USHT-së Agron Reka

18 qershor-Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e reja të qytetit të Gostivarit, pas namazit të Iqindisë, ndërsa funerali do të niset nga shtëpia e familjes Reka, në Rr. “Major Çedo Filipovski”, nr. 101, në Gostivar.

Zyra për informim pranë USHT-së njofton opinionin e gjerë dhe të gjithë miqtë, shokët dhe dashamirët, se sot papritmas ka ndërruar jetë Mustafë Reka, i lindur më 13.12.1984. I ndjeri ishte student në Fakultetin e Shkencave Matematike – Natyrore, Programi studimor, Kimi – Fizikë dhe ishte i biri i Rektorit të USHT-së, Prof. Dr. Agron Reka.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e reja të qytetit të Gostivarit, pas namazit të Iqindisë, ndërsa funerali do të niset nga shtëpia e familjes Reka, në Rr. “Major Çedo Filipovski”, nr. 101, në Gostivar.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *