Home / Sport / Novara e Ujkanit ngjitet ne Serie A

Novara e Ujkanit ngjitet ne Serie A

Novara fitoi 2-0 ne playoff me Padoven. Ujkani i kujdesshem dhe i sigurt ne porte.

Shqiperia e futbollit do te prezantohet me nje futbollist tjeter ne Serie A, portierin e Kombetares, Samir Ujkani, pasi Novara e tij mundi 2-0 Padoven ne ndeshjen e kthimit te playoff.

Golat mbajne firmat e Gonzales (16’) dhe Rigoni (70’). Ndeshja e pare ishte mbyllur 0-0. Portieri Ujkani luajti si zakonisht gjate gjithe takimit, duke pasur nje merite te padiskutueshme ne promovimin ne Serie A te Novares.

“Ujkani 6.5. Pak pritje te veshtira, por megjithatë si gjithmonë i kujdesshem dhe i sigurt”, e vlerësonte portierin kosovar, portali italian Datasport.it.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *